KDO S ČÍM ZACHÁZÍ S TÍM TAKÉ SCHÁZÍ aneb NEPŘESTÁVEJME VĚŘIT V DOBRO V LIDECH

14. 12. 2020 | 0 komentářů

Letošní rok nám přináší mnohá opatření, která nás staví do limitních situací. Často jsem se sama sebe ptala, kde je vlastně pravda, co se to děje, čemu a komu věřit? Také se tak někdy ptáte?

Věřím v „Boží mlýny“. Věřím, že „Lež má krátké nohy“ a věřím, že „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“

To první je postaveno na mé hluboké víře v ŽIVOT, víře v přírodní zákony, které se projevují a dějí, ať se nám to líbí či ne. Nemůžeme život nikdy ošálit žádnou hrou či maskou. Vždy nakonec staneme tváří v tvář všemu, co jsme zaseli. Budeme to muset sklidit. Souhlasíte?

To druhé mi dává naději. Tuto naději v sobě chovám již od první shlédnuté pohádky, kde dobro vždy zvítězilo. A tenkrát to bylo dobře. Ale to jsem byla malá holka a věřila jsem v pohádky. Ale život není pohádka. Je to naše vlastní cesta, přesně taková jakou si ji vyšlapeme. Život mě naučil, že není kategorické dobro a kategorické zlo, je prostě jen rozhodnutí, situace, zkušenost a můj vlastní přístup. Jóga mně naučila, že můj přístup k životu by měl být vědomý a vnímavý. U každého rozhodnutí, v každé situaci bych se měla cítit a jedině tak může můj přístup být pravdivý. Tedy vděčnost za všechny krátké nohy lží, protože jen tak poznáme jestli nežijeme iluzi.

To třetí je pro mě zákon karmy, zákon akce a reakce. Naučil mě nevymlouvat se na „těžký a nefér život“. Poznala jsem, že můj život je přesně takový, jaký si ho přes své prožívání tvořím. Každou svou myšlenkou, slovem a činem. Není koho obviňovat z ničeho a to ani sebe sama. Je jen možnost odvážit se podívat se do svých očích, tam se totiž třpytí světlo duše, a rozhodnout se, už se od ní neodvrátit a jednou pro vždy ji naslouchat. A proč?
Protože TO je to místo, které hledáme v obchodech, na e-shopech, všech účtech Instagramu a Facebooku. Místo, kde se konečně naplníme do sytosti a napořád. Už se vám to někdy touto cestou podařilo? Dovolím si pochybovat.
A už jste to někdy zkusili přes duši? Není to tak těžké a neuchopitelné. Vím, nikdo nás to neučil, spíše naopak, dělali vše proto, abychom na duši zapomněli…ale každý ji máme. Pulzuje hlubokou láskou, stále čeká až si ji všimneme a ona nás bude moci obejmout v bezpodmínečném přijetí. Naše duše je dobro v nás.

Ať se děje cokoli, nezapomínejme na to…obracejme se k tomuto dobru v nás, znovu a znovu, až se toto spojení stane nerozlučitelné a pak se stane to zázračné „Člověče přičiň se a Bůh ti pomůže.“

S vírou a nadějí v další dny

Sára

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NOVÉ PŘÍSPĚVKY

Vnitřní práce má smysl🙌🌸 

Vnitřní práce má smysl🙌🌸 

Často můžete v rozvojových knihách nebo na lekcích jógy slyšet, že tvoříme svůj život zevnitř, že je podstatné na co myslíme a kam zaměřujeme svou pozornost.🤷‍♀️ Jak vnímáte tato slova? Dávají vám...

Vykročme do nového týdne s vírou v život🙏🏻🍀💗

Vykročme do nového týdne s vírou v život🙏🏻🍀💗

Tak zůstaneme ve vibraci života a život zůstane s námi🌍 Víte, jak vás pořád zásobuji jógovými moudry typu: 💫Jste to, co žijete. 💫Kam se dívám, tím se stávám. 💫Ne ti druzí, ale já. 💫Není podstatné co...

Těšíme se z TEĎ?

Těšíme se z TEĎ?

TEĎ se vše dějeTEĎ nic nechybíTEĎ je přítomna Láska Umíte si představit, že není třeba cokoli plánovat, vymýšlet životu představy, které bychom si měli splnit, abychom se konečně cítili naplnění a...