LETNÍ VÝZVA: PRÁZDNINY BEZE SPORŮ aneb jednoduchá otázka KDO JSEM JÁ?🤔

24. 06. 2020 | 0 komentářů

NESMYSLNÉ PŮTKY A SPORY

Znáte někdy den, kdy se s někým pohádáte, rozlobíte se na člena rodiny, kolegu v práci nebo klienta? Celé tělo se vám sevře napětím a nastává boj. Člověk se pak někdy ptá, jak je to možné? Kde se bere ta zloba? Proč to tolik bolí? Vždyť jsme si tak blízcí a přesto si řekneme slova, která nás protnou jako ostrý nůž.
Často pak přijdete k nám do studia a na recepci nebo lektorce se chcete vypovídat, kdo že vás to dneska zase na…….? A že je to hrozné, ty lidi, ty partneři, kolegové, že ještě teď vibrujete a potřebujete dneska jógu, abyste to ze sebe dostali a zklidnili se.

Jsme moc rádi, že k nám přijdete a že k nám máte důvěru, vypovídat se a vydýchat tyto těžké emoce.
NICMÉNĚ mi dovolte jógovou zpětnou vazbu😉

Dvěma důležitými nástroji jógy jsou „sebepozorování se“ a „sebedotazování se“, tzv. Atmavičarjá. Princip, s kterým přišel moudrý muž jménem Sri Ramana Mahariši a na své životní cestě sebepoznávání se, přišel s otázkou, kterou stále opakoval: „KDO JSEM JÁ?“.
A protože náš celý život je taková cesta jógy, cesta do nitra, cesta poznávání se a spojování se s naším opravdovým já, ráda bych vám doporučila tuto otázku začít používat právě v situacích neshod a sporů. Tedy se nezačnu zlobit na člověka, který mě něčím rozčílí, mám pocit, že se musím bránit jeho útokům vlastními útoky. Ale zcela vědomě si uvědomím probouzející ohnivou emoci, nechám si ji u sebe, ve svém prostoru, situaci venku jen pozoruji a uvnitř sebe se ptám „Kdo jsem tady v té situaci já? Kdo tady opravdu jsem?“
A jak se říká „s upřímnou rukou na srdci“ vám přijde pravdivá odpověď…např. oběť, rozčílené dítě, nepochopená/ý, ukřivděná/ý atd.

Tuto část sebe si tak v sobě zcela zvědomíte, uznáte si ji v sobě a NECHÁTE JI U SEBE! To je velmi důležitá část naší jógové praxe. Zvědomění, tedy uznání si své pravdivé emoce a vědomé rozhodnutí tuto emoci si ponechat a neházet ji do prostoru druhého.
Když se nám toto podaří, tak nenastane typická akce „nejlepší obrana je útok“ a hádka a boj je na světe, ale dojde k sebeuvědomění si své vlastní odpovědnosti za své nitro, myšlenky, slova a následně činy. Takto se okamžitě dostanete z nižší vibrace boje a jak se v józe říká: „ZE SVÉHO KLIDNÉHO STŘEDU ZAČNETE V SITUACI JEDNAT, NE REAGOVAT!“ Tudíž, nezůstanete ukřivděnou/ukřivděným nebo obětí, ale ani se z vás nestane útočící agresor a stěžující si. Jednoduše zůstanete u sebe, se sebou, se svým pravým celistvým já – tělo, duše, Duch – a tedy víte KDO JSTE🙂💟 Jste stejně dostatečná a láskyhodná bytost jako je váš „protivník“. Takže když jsme na tom stejně, proč se sebou budeme pořád bojovat?😉 Boj vytváří jen další boj.

A protože opakování je matka moudrosti, dovoluji si nakonec zopakovat: Pokud mě někdo naštve, pokud na mě někdo útočí, pokud se mi venku děje nějaké příkoří, tak cesta z toho všeho ven není obviňování okolí, že za to všechno může, že je život nespravedlivý a proč se to děje zrovna mě, když se přece tolik snažím. Cesta ven je poznání a uznání svého dílu v této situaci. A prosím nenechme se mýlit, toto uznání není forma sypání si popele na hlavu, vyčítání si, že ještě nedokážu zůstat ve svém středu a potlačování tak dalších bojů do sebe. Naopak toto uznání je jednoduché, nehodnotící, zcela neutrální konstatování děje, který se ve vás právě odehrává, nic víc.

Přeji nám všem ať to toto léto zkusíme jinak, jiným přístupem než jsme doposud byli zvyklí. Ať spolu navzájem nejednáme bojem, ale otázkou „Kdo jsem já?“ Tento vnitřní boj vždy odhalíme a pak jen pozorujeme, jak se boj mění v lásku, která je nám všem zcela dána do vínku přirozenosti.

Krásné léto

Sára Suchá

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NOVÉ PŘÍSPĚVKY

Vnitřní práce má smysl🙌🌸 

Vnitřní práce má smysl🙌🌸 

Často můžete v rozvojových knihách nebo na lekcích jógy slyšet, že tvoříme svůj život zevnitř, že je podstatné na co myslíme a kam zaměřujeme svou pozornost.🤷‍♀️ Jak vnímáte tato slova? Dávají vám...

Vykročme do nového týdne s vírou v život🙏🏻🍀💗

Vykročme do nového týdne s vírou v život🙏🏻🍀💗

Tak zůstaneme ve vibraci života a život zůstane s námi🌍 Víte, jak vás pořád zásobuji jógovými moudry typu: 💫Jste to, co žijete. 💫Kam se dívám, tím se stávám. 💫Ne ti druzí, ale já. 💫Není podstatné co...

Těšíme se z TEĎ?

Těšíme se z TEĎ?

TEĎ se vše dějeTEĎ nic nechybíTEĎ je přítomna Láska Umíte si představit, že není třeba cokoli plánovat, vymýšlet životu představy, které bychom si měli splnit, abychom se konečně cítili naplnění a...